واقعیت قالیباف انتخابات رد صلاحیت احمدی نژاد

واقعیت: قالیباف انتخابات رد صلاحیت احمدی نژاد انتخابات 96 احمدی نژاد انتخابات مجلس انتخابات شوراها انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نگاهی به تیتراژ‌های نهایی سریال‌های نوروزی

نوروز ۹۷ با همه سختى ها و آسانى ها اش تمام شد و در این میان، اگرچه آوای بعضی سریال های نوروزی هنوز به آخر دور خود نرسیده، ولی قضاوت های مردم و منتقدان راجع به ا

نگاهی به تیتراژ‌های نهایی سریال‌های نوروزی

نگاهی به تیتراژ های نهایی سریال های نوروزی

عبارات مهم : ترانه

نوروز ۹۷ با همه سختى ها و آسانى ها اش تمام شد و در این میان، اگرچه آوای بعضی سریال های نوروزی هنوز به آخر دور خود نرسیده، ولی قضاوت های مردم و منتقدان راجع به این آثار، سر و صدای زیادی به پا کرده هست. تیتراژهای نهایی در سال های اخیر نشان داده است تا چه اندازه می تواند در اقبال عمومی مردم از یک مجموعه تلویزیونی تاثیرگذار باشد. در این مطلب بنا داریم با مروری بر این آثار به این پرسش کلیدی که «چرا تیتراژهای نهایی سریال های نوروز ۹۷ نتوانستند توجه مخاطبان تلویزیونی را به خود جلب کنند؟» پاسخ دهیم.

توفیق اندک با نوستالژی قطار!
شبکه یک

نگاهی به تیتراژ‌های نهایی سریال‌های نوروزی

یکی از موفق ترین تیتراژ های نهایی سریال های نوروزی امسال متعلق به «پایتخت ۵» هست. سریالی که با یک ترانه شمالی و خوانش گروه همسرایان و خوانندگان مهم سیدمطلب حسینی و سیدحسن حسینی اگرچه نتوانست توجه مخاطبان تلویزیونی را آن چنان جلب کند ولی به هر حال به خاطر نوستالژی پخش ۵ باره سریال پایتخت در سیما کمی از دیگر آثار امسال موفق تر بود.

کلید واژه «یار نارنجی جونم» در این ترانه به باعث تکرار در تیتراژهای نهایی سری های قبلی پایتخت، جهت گوش مخاطب آشنا بود و همین حس نوستالژی بسیاری از «پایتخت »دوستان را برمی انگیخت. ولی نباید این مسئله را فراموش کرد که تکرار و کهنگی این ترانه جهت آن هایی که انرژی اوج و ریتم تند تیتراژ سریال های نوروزی سال های ۹۵ و ۹۶ شبکه یک سیما را دیده بودند، چندان جالب نبود. تیتراژ نهایی سریال «علی البدل» در نوروز ۹۶ با صدای حجت اشرف زاده و نیز سریال «پادری» در نوروز ۹۵ با آوای علی زندوکیلی پُر از موسیقی ریتمیک با شعر خوب بود. اتفاقی که بیننده تلویزیونی را تا آخر تیتراژ پای تلویزیون میخکوب نگه می داشت.

تعطیلات نه چندان رویایی یزدانی
شبکه دو

سریال های شبکه ۲ سیما در سال های اخیر هیچ گاه نتوانستند با تیتراژهای نهایی ارزش توجه بینندگان تلویزیونی را به خود جلب کنند. اگرچه در نوروز ۹۶ تیتراژ «مرز خوشبختی» با صدای «علی لهراسبی» کمی بهتر از خوانش «مهران مدیری» در سریال نوروزی سال قبلش «زعفرانی» بود ولی باز هم در قیاس با تیتراژخوانی در سریال های نوروزی دیگر شبکه ها چندان چنگی به دل نزد. امسال، علیرضا امینی کارگردان «تعطیلات رویایی» سریال نوروزی شبکه ۲ جهت تیتراژ نهایی به سراغ خواننده ای خوش نام در عرصه تیتراژخوانی سریال ها و فیلم های سینمایی رفت.

رضا یزدانی که بی تردید با تیتراژخوانی مشهور شد و به عنوان تیتراژخوان ترین خواننده کشور آشنا می شود. یزدانی تجربه های بزرگی در سینما و تلویزیون در عرصه تیتراژخوانی داشت. اتفاقی که سازندگان تعطیلات رویایی را به رویایی شدن فیلم ارزش در تعطیلات نوروز امیدوار می کرد. ولی بر خلاف آینده نگری ها ترانه رضا یزدانی ، موفقیت هیچ کدام از آثار قبلی او را تکرار نکرد؛ نه «مرگ تدریجی یک رویا»، نه «قلب یخی»، نه «ساخت ایران»، نه «جاده چالوس» و نه خیلی دیگر از آثار تلویزیونی که با خوانندگی رضا یزدانی برایمان خاطره انگیز شد.

خواب خرگوشی در شبکه جوان
شبکه سه

نوروز ۹۷ با همه سختى ها و آسانى ها اش تمام شد و در این میان، اگرچه آوای بعضی سریال های نوروزی هنوز به آخر دور خود نرسیده، ولی قضاوت های مردم و منتقدان راجع به ا

شبکه ۳ سیما به عنوان شبکه جوان، در سال های اخیر همواره به صورت جدی به تیتراژ سریال های تلویزیونی نگاه کرده هست. شبکه ای که شاید در تیتراژخوانی سریال تلویزیونی تا حد زیادی در قیاس با دیگر شبکه ها پیشگام بوده است ولی تیتراژ سریال های نوروزی چند سال اخیر این شبکه چندان چنگی به دل نزده هست. دیوار به دیوار ۱ و ۲ اگرچه در دو سال اخیر مورد اقبال عمومی قرار گرفته است ولی نه تیتراژ نهایی مهرداد یکتا در دیوار به دیوار یک و نه تیتراژ نهایی علی سلفا در سری ۹۷ این سریال مورد توجه واقع نشد.

شاید یک جست وجوی راحت در اینترنت جهت تیتراژ سریال دیوار به دیوار و رو به رو شدن با نام «محسن چاووشی» که ترانه نهایی قسمت آخر دیوار به دیوار یک را خواند، خود شاهدی بر این مدعا باشد که تیتراژهای این سریال چندان موفق نبوده است که مردم تنها همان یک موزیک را به یاد دارند. شبکه ۳ در نوروز ۹۵ هم با تیتراژ سریال «بیمار استاندارد» به خوانندگی گروه «داماهی» موفقیت چندانی را در این عرصه به دست نیاورد.

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: ترانه | دیوار | سریال | نوروز | سریالی | نوروزی | سریال ها | رضا یزدانی

نگاهی به تیتراژ‌های نهایی سریال‌های نوروزی

نگاهی به تیتراژ‌های نهایی سریال‌های نوروزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs