واقعیت قالیباف انتخابات رد صلاحیت احمدی نژاد

واقعیت: قالیباف انتخابات رد صلاحیت احمدی نژاد انتخابات 96 احمدی نژاد انتخابات مجلس انتخابات شوراها انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حضور احمدی‌نژاد مصلحت نبود ، رییسی و قالیباف می‌خواهند با هم مسابقه کنند

مسئول طرح و برنامه‌های ستاد رییسی گفت: اگر رییسی پیروز شود از آستان بیرون می‌آید و باید جهت آستان فکر دیگری شود.

حضور احمدی‌نژاد مصلحت نبود ، رییسی و قالیباف می‌خواهند با هم مسابقه کنند

رییسی و قالیباف می خواهند با هم مسابقه کنند/ حضور احمدی نژاد مصلحت نبود

عبارات مهم : قالیباف

میرکاظمی:

رییسی و قالیباف می خواهند با هم مسابقه کنند/جهانگیری و روحانی یکی هستند/ باید از ریخت و پاش ها جلوگیری کرد

حضور احمدی‌نژاد مصلحت نبود ، رییسی و قالیباف می‌خواهند با هم مسابقه کنند

مسئول طرح و برنامه های ستاد رییسی گفت: اگر رییسی پیروز شود از آستان بیرون می آید و باید جهت آستان فکر دیگری شود.

به گزارش ایلنا، مسعود میرکاظمی مسئول طرح و برنامه های ستاد رییسی در نشست خبری خود عنوان کرد: رییسی خود را مستقل اعلام کرد و به گردهمایی جمنا احترام گذاشت. ایشان می گوید اگر بخواهیم تقابل داشته باشیم نمی توانیم پرسشها را حل کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که گفته می شود رییسی به نفع قالیباف کنار می رود آیا این مساله صحت دارد، گفت: رییسی و قالیباف می خواهند با هم مسابقه کنند هر چند که جهانگیری و روحانی با وجود اینکه دو صندلی را در اختیاز گرفته اند ولی یکی هستند.

مسئول طرح و برنامه‌های ستاد رییسی گفت: اگر رییسی پیروز شود از آستان بیرون می‌آید و باید جهت آستان فکر دیگری شود.

میرکاظمی در مورد اختلاف جمنا و رییسی گفت: امروز اختلاف جمنا با رییسی زیاد است یا اصلاح طلبان و کارگزاران. هنگامی که خاتمی رییس جمهور شد با چه فشاری در مورد هاشمی آمد. اختلافات را از آنها بپرسید. آیا بی بی سی و وی او ای از داعش و نتانیاهو و گروهی در کشور عزیزمان ایران حمایت می کند.

او در پاسخ به این پرسش که اگر رییسی پیروز شود از آستان بیرون می آید، عنوان کرد: بله و باید جهت آستان فکر دیگری شود.

میرکاظمی در مورد استفاده از جلیلی گفت: از همان زمانی که جلیل از حضور در انتخابات منصرف شد اکثر روزها درگیر است و برنامه ها و نیروهای خود را در اختیار ما گذاشته هست. در این چند سال همکاری های خوبی با آقای جلیلی داشتیم.

حضور احمدی‌نژاد مصلحت نبود ، رییسی و قالیباف می‌خواهند با هم مسابقه کنند

او در پاسخ به این پرسش که شما مسئول طرح و برنامه ستاد هستید، گفت: خیر دوستان کم لطفی کردند. من پنج سال است که با همکاری افراد مختلفی در دانشگاه ها مشغول بررسی و تحلیل هستیم و برنامه تهیه کرده ایم.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این پرسش که روش رییسی جهت برطرف مسئله نقدینگی چیست، گفت: اگر ریشه مسئله را ندانیم نمی توانیم جهت آن کاری کنیم. روحانی در مناظره ها مدعی بود که از بی نظمی در دولت قبلی نقدینگی بوجود آمده و خودش آن رویه را ادامه داد. باید وابستگی به نفت را کم کردن داد و از ریخت و پاش ها جلوگیری کرد. باید جلوی لجام گستیحی را گرفت و اجازه نداد بدهی دولت به بانک ها زیاد شود.

مسئول طرح و برنامه‌های ستاد رییسی گفت: اگر رییسی پیروز شود از آستان بیرون می‌آید و باید جهت آستان فکر دیگری شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای جهت اصناف و گروه ها دارید، گفت: دولت ها پروژه محور بوده و امروز نیز شاهدیم با علی برکت الله پروژه های دولت قبل را افتتاح می کنند درست نیست. باید شاخص مشخص کرد و بر اساس آن برنامه ریزی کرد.

———————————–

حضور احمدی‌نژاد مصلحت نبود ، رییسی و قالیباف می‌خواهند با هم مسابقه کنند

باهنر مطرح کرد:

حضور احمدی نژاد مصلحت نبود/ جمنا می گوید قالیباف بماند یا رئیسی/ نقد روحانی باید عادلانه باشد

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶ به مصلحت نبود، گفت: احمدی نژاد تصور می کند که با کارهای غیر معمول می تواند حیات سیاسی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا باهنر عصر امروز (شنبه) در جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین اظهار کرد: در زمینه عضویت آقای احمدی نژاد استدلال حضرت آقا خیلی نیرومند بود که اگر احمدی نژاد بیاید دو قطبی تند و خشنی ایجاد می شود که معلوم نیست بتوان قضیه را به خوبی جمع کرد. جدای از این که آیا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد ولی حضور او در این انتخابات به مصلحت و براساس منافع ملی صلاح نبود که بحمدالله شورای نگهبان این تصمیم را گرفت.

وی ادامه داد: عضویت آقای احمدی نژاد و تعدادی از اعوان و انصار او از نکات غیر مترقبه انتخابات امسال بود. البته من در آخرین جلسه مجمع تشخیص در صحبتی که با آقای جنتی داشتم گفتم خبر ندارم ولی تحلیلم این است که آقای احمدی نژاد خود عضویت می کند. که ایشان ناباورانه گفت آیا واقعا این چنین است؟

باهنر همچنین راجع به آینده سیاسی احمدی نژاد گفت: آینده سیاسی او کاملا به واکنش‌ها خودش بستگی دارد. احمدی نژاد تصور می کند که با کارهای غیر معمول می تواند حیات سیاسی داشته باشد ولی باید کارهای خود را مدیریت کند. او با همین ثبت نامش طیف وسیعی از طرفداران خود را از دست داد. البته من احمدی نژادیسم را قبول ندارم و نباید دلواپس باشیم که به عنوان نمونه یک حلقه عرفان دور او شکل بگیرد. بالاخره احمدی نژاد به خاطر بعضی فعالیت ها و حرفهایش آرای پوپولیستی داشت که اینها ایدئولوژیک به احمدی نژاد رای نمی دهند بلکه کسی را می خواهند که به محرومان برسد ولی هنجارشکن هم نباشد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در تحلیل خود از حضور کاندیداهای این دوره بیان کرد: ظاهرا تعدادی از کاندیداها پوششی و تعدادی واقعی هستند. به عنوان نمونه آقای جهانگیری موقع عضویت گفت که جهت کمک به روحانی آمده و می خواهد عملکرد چهارساله گذشته را جهت افکار عمومی بازگو کند و البته به رخ رقیب بکشد که قابل مذمت هم نیست. به هر حال اصلاح طلبان و اعتدالیون به این جمع بندی رسیده اند که شاید درست نباشد روحانی در برابر سه چهار رقیب تنها باشد. هر چند شایعه ای هم وجود داشت که بین روحانی و جهانگیری شکرآب شده است ولی با عضویت جهانگیری و مصاحبه ای که کرد معلوم شد که اقلا کدورت ها را حل کرده اند و به تفاهم رسیده اند ولی به هر حال ظاهر قضیه این گونه است که جهانگیری جهت روز انتخابات نخواهد بود.

وی با اشاره به حضور کاندیداهای اصولگرا یادآور شد: بعضی ها مثل آقای بذرپاش که جزء 5 گزینه نهایی جمنا بود عضویت نکردند. البته این گونه نبود که آقای بذرپاش دیر برسد. بلکه تصمیم گرفت که عضویت نکند و این مسئله به او تحمیل نشده بود و در کل تصمیم اش عاقلانه بود. آقای جلیلی هم که از ابتدا گفته بود سازوکار جمنا را قبول ندارد و استدلالش این بود که این یک ائتلاف حزبی و قبیله ای است در حالی که ائتلاف باید گفتمانی باشد. او از عضویت صرف نظر کرد که کارش از طرف جبهه اصولگرایی قابل تقدیر است.

باهنر ادامه داد: از چهار نفر دیگر حاضر در جمنا هم مردها حاجی بابایی و زاکانی عضویت کردند که صلاحیت ارزش احراز نشد. البته نباید این گونه فکر کرد که خدای نکرده کسانی که صلاحیتشان احراز نشده صلاحیت نداشته اند بلکه تفاوت این است که شورای نگهبان صلاحیت ها را احراز می کند نه اینکه کسی را رد صلاحیت کند. شاید اگر اصل بر برائت بود بیست نفر می توانستند تائید شوند. ولی چون اصل بر احراز صلاحیت بود شش نفر تائید شدند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه حرکت جمنا خوب و قابل تقدیر است افزود: باید از تک تک کسانی که آمدند یا نیامدند تقدیر کنیم. حضور آقای میرسلیم هم داستان خاص ای داشت که استدلالشان قابل تامل است و گفته اند می خواهیم در مناظره ها شرکت کنیم و حرف هایمان را بزنیم. ولی در برابر جمنا نمی ایستیم. دوستان در موتلفه این اطمینان را به آقای موحدی کرمانی داده اند که با جمنا مقابله نمی کنند و به نظر می رسد آقای میرسلیم تا روز انتخابات نخواهد بود بلکه در کنار جمنا خواهد بود.

وی با اشاره به عضویت رئیسی و قالیباف تصریح کرد: یکی از بحث های حساس و سخت کار این بخش هست. مردها رئیسی و قالیباف قرار است هر دو حضور داشته باشند و در درون تشکیلات جمنا با هم مسابقه کنند تا معلوم شود کدامشان زمینه رای آوری بیشتری دارند. ولی این مسابقه درون تشکیلاتی نباید مسابقه مهم را تحت تاثیر قرار بدهد که این مسئله بغرنجی هست. این عزیزان باید هر دو تلاش کنند اگر رقابتی هم می کنند با رقیب یکسان باشد و رای همدیگر را نتراشند.

باهنر ادامه داد: طبق مرامنامه جمنا قرار است سی نفر شورای مرکزی قضاوت کنند که کدامیک از این دو نفر بمانند. قاعدتا در مناظره ها هر دو نفر حضور دارند و تا جایی که من می دانم شورای مرکزی قرار است شاخص ها را اوج و پایین کند و نظرسنجی ها را انجام دهد تا به نتیجه مناسب برسد.

دبیر کل جامعه مهندسین در بخش دیگری از صحبت های خود به تفاوت های انتخابات 96 با 92 پرداخت و یادآور شد: یکی از تفاوت ها، وجود عملکرد جهت دولت یازدهم است چون در انتخابات قبلی هنوز سفره آقای روحانی پهن نشده بود. ولی در این دوره عملکردش در بوته نقد قرار می گیرد که البته نقد باید عالمانه و عادلانه باشد. به عنوان نمونه اینکه بعضی ها می گویند برجام چه فایده ای داشت. یا می گویند حتی یک نفع هم نداشت. بالاخره برجام منافعی داشته که البته در همه زمینه ها به حق مان نرسیده ایم و رقیب به قول هایشان عمل نکرده است که ما باید آن را از حلقومشان بیرون بکشیم و از طرفی بگوییم که برگشت به قبل را هم روی میزمان داریم.

وی همچنین افزود: به عنوان نمونه در کنترل تورم دولت موفق بوده و با همان شاخص های علمی سال 92 که تورم 44 درصد بود تورم الان بین 8 تا 12 درصد هست. ولی این سئوال مطرح می شود که آیا این نشانه گذاری خوبی بوده یا نه؟ چون هنگامی که رکود تورمی داریم تک رقمی کردن تورم به مصلحت اقتصاد نیست و به عنوان نمونه اگر روی تورم 20 درصد نشانه گذاری می شد به این رکود منجمد نمی رسیدیم.

باهنر در ادامه خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه در مسئله رونق اقتصادی دوستان می گویند که به رشد 7 و 8 درصدی رسیده ایم. ولی آیا این 8 درصد یک رشد مستمر است؟ که پاسخ قطعا منفی خواهد بود. رشد در سال 95 منهای نفت و گاز زیر یک درصد بوده. یا در مسئله دیپلماسی درست است که تیم دیپلماسی دولت در برجام خوب عمل کرد، ولی در سیاست خارجی این توصیه فراموش شده است که ما 190 کشور در دنیا داریم و ظرفیت دیپلماسی می توانست توزیع مناسبی بین کشورهای متفاوت دنیا داشته باشد.

این فعال سیاسی اصول گرا راجع به تفاوت دیگر انتخابات 96 با 92 خاطر نشان کرد: در این دوره مرحوم آیت الله هاشمی حضور ندارد که بالاخره مهره ای با تاثیر بسیار اوج بود. به عنوان نمونه همین چند ماه پیش گفته بود که اگر ما حمایت نمی کردیم آقای روحانی 6% رای هم نداشت. این که آقای هاشمی نیست و آیا کسانی هستند که تمام نفوذ هاشمی را به ارث برده باشند من چنین مجموعه ای را نمی شناسم و در این دوره آقای روحانی مجموعه متراکم پر رای آقای هاشمی را پشت سر خودش ندارد.

وی اضافه کرد: تفاوت دیگر این دوره این است که در دوره پیش تفرق کاندیداها وجود داشت و آرای اصولگرایان بین سه چهار نفر پخش شد. امیدواریم در این دوره جمنا بتواند این دو نفر یعنی مردها رئیسی و قالیباف را همسو کند و البته از الان نمی خواهم بگویم که بهتر است چه کسی باشد یا نباشد. حتی ممکن است جمنا در تحلیل آماری خود به این جمعبندی برسد که هر دو نفر تا آخر باقی بمانند. ولی به هر صورت کار به همراه خود نامزدها در حال اداره شدن است.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین همچنین راجع به فعالیت های این تشکل در انتخابات بیان کرد: کاندیدای نهایی جامعه اسلامی مهندسین و جبهه پیروان خط امام و رهبری همان کاندیدای جمنا هست. البته ما در انتخابات ستاد مستقل نداریم و از ابتدا با جمنا همکاری کردیم و می کنیم.

باهنر همچنین به نوع عضویت ها در انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تصریح کرد: از این نوع عضویت ها همه دلخور بودند و گلایه داشتند. آیا که به نوعی مقام ریاست جمهوری به سخره گرفته شده است بود. نحوه عضویت ها فرایند بسیار تاسف باری بود که چند بار هم تاکنون تکرار شده است ولی هنوز یک راه برون رفت مصوبی پیدا نشده که امیدواریم این مسئله با سیاست های کلی انتخابات که در مجمع تصویب شده است به نتیجه مناسبی برسد و شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی همچنین راجع به انتخابات شوراها گفت: در انتخابات ریاست جمهوری به خاطر جو سنگین اینترنت شاید جزو نخستین انتخابات هایی باشد که شاهد بنر و پوستر کمتری باشیم. ولی انتخابات شوراها نیاز جدی به این نوع تبلیغات دارد و نباید تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرد. از طرفی با توجه به اتفاقاتی که در انتخابات مجلس افتاد و بیش از 90 درصد مردم در پایتخت کشور عزیزمان ایران لیستی رای دادند ولی بعد از یکسال بسیاری از خود می پرسند که اعضای این لیست چه کاری انجام دادند. فکر می کنم در پایتخت کشور عزیزمان ایران لیستی رای دادن به شدت کمتر شود ولی به هر حال چیدمان لیست ها و صحبت ها و رزومه افراد خیلی مهم است.

باهنر ادامه داد: ما در جبهه اصولگرایی به 50 تا 60 نفر رسیده ایم که جهت 21 نفر نهایی به دنبال نظرسنجی از محلات و اقشار هستیم تا کسانی که کارآمدی و امکان رای آوری بیشتری دارند گزینش شوند. بررسی ها نشان می دهد که رقیب هم هنوز به جمعبندی نرسیده و زیاد تفکرشان شهردارمحور شده است و بعضی هایشان به دنبال شورایی هستند که به شهرداری محسن هاشمی رای دهد و بعضی به دنبال شهردار شدن مهرعلیزاده هستند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در آخر اظهار کرد: یک مسئله مهم نظارت بر شوراهاست. چون هیئت های اجرایی و نظارت عملا از نظر گرایش سیاسی به یک سمت متمایل اند. در بررسی صلاحیت ها با حرکات غیر عادی روبرو شدیم که به عنوان نمونه در پایتخت کشور عزیزمان ایران آدم های رای آور را قربت الی الله خط زدند. البته در هیئت نظارت مرکزی اگر چه گرایش به سمت اصولگراها نیست ولی بالاخره آدم های مجرب و متعهدی هستند که امیدواریم پیگیری به صلاحیت ها را وارد مقوله مسابقه نکنند و آدم های رای آور را نزنند.

واژه های کلیدی: قالیباف | انتخابات | رد صلاحیت | احمدی نژاد | انتخابات 96 | احمدی نژاد | انتخابات مجلس | انتخابات شوراها | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs